آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۳۶۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۸
نامزدهای نهایی نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در شاخه‌های مختلف اعلام شد

اعلام نامزدهای نهایی نودویکمین دوره جوایز سینمایی اسکار
نامزدهای نهایی نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در شاخه‌های مختلف اعلام شد و فیلم‌های «روما» و «محبوب» هر کدام در ۱۰ بخش نامزد کسب جایزه شناخته شدند.
فیلم «روما» به کارگردانی «آلفونسو کواران» به همراه «محبوب» ساخته «یورگس لانتیموس» در ۱۰ بخش از جوایز سینمایی اسکار ۲۰۱۹ نامزد کسب جایزه شدند و برای اولین بار در تاریخ جوایز سینمایی اسکار «پلنگ سیاه» به عنوان یک فیلم ابرقهرمانی توانست نامزد اسکار بهترین فیلم شود.
پس از سال ۲۰۱۰ و فیلم «ببر خیزان اژدهای پنهان» ساخته «آنگ لی»، این اولین بار است که فیلم «روما» به عنوان یک فیلم خارجی در ۱۰ شاخه نامزد جایزه اسکار شده است. فیلم «مرز» ساخته علی عباسی کارگردان ایرانی به نمایندگی از سینمای سوئد در جوایز اسکار حضور داشت که در شاخه بهترین چهره پردازی نامزد کسب جایزه شده است.
تِرِیسی اِلیس راس و کمیل نانجیانی مجریان این مراسم بودند.
فهرست نامزدهای نهایی نودویکمین دوره جوایز سینمایی اسکار به این شرح است:
 
بهترین فیلم:
 
 
        BlacKkKlansman
        Black Panther
        Bohemian Rhapsody
        The Favourite
        Green Book
        Roma
        A Star Is Born
        Vice
 
بهترین کارگردان:
 
 
        آلفونسو کوارون برای فیلم Roma
        یورگوس لانتیموس برای فیلم The Favourite
        اسپایک لی برای فیلم BlacKkKlansman
        آدام مک‌کی برای فیلم Vice
        پاول پاولیکوفسکی برای فیلم Cold War
 
بهترین بازیگر زن:
 
 
        یالیتزا آپارایسیو برای فیلم Roma
        گلن گلوز برای فیلم The Wife
        اولیویا کلمن برای فیلم The Favourite
        لیدی گاگا برای فیلم A Star Is Born
        ملیسا مک‌کارتی برای فیلم Can You Ever Forgive Me
 
بهترین بازیگر مرد:
 
 
        کریستین بیل برای فیلم Vice
        بردلی کوپر برای فیلم A Star Is Born
        ویلیام دفو برای فیلم At Eternity's Gate
        رامی مالک برای فیلم Bohemian Rhapsody
        ویگو مورتنسن برای فیلم Green Book
 
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
 
 
        ماهرشالا علی برای فیلم Green Book
        آدام درایور برای فیلم BlacKkKlansman
        سم الیوت برای فیلم A Star Is Born
        ریچارد ای.گرنت برای فیلم Can You Ever Forgive Me?
        سم راکوِل برای فیلم Vice
 
بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
 
 
        ایمی آدامز برای فیلم Vice
        مارینا دی تاویرا برای فیلم Roma
        رجینا کینگ برای فیلم If Beale Street Could Talk
        اما استون برای فیلم The Favourite
        ریشل ویز برای فیلم The Favourite
 
بهترین طراحی لباس:
 
 
        The Ballad Of Buster Scruggs
        Black Panther
        The Favourite
        Mary Poppins Returns
        Mary Queen Of Scots
 
بهترین تدوین صدا:
 
 
        Black Panther
        Bohemian Rhapsody
        First Man
        A Quiet Place
        Roma
 
بهترین میکس صدا:
 
 
        Black Panther
        Bohemian Rhapsody
        First Man
        Roma
        A Star Is Born
 
بهترین انیمیشن کوتاه:
 
 
        Animal Behavior
        Bao
        Late Afternoon
        One Small Step
        Weekends
 
بهترین لایو اکشن کوتاه:
 
 
        Detainment
        Fauve
        Marguerite
        Mother
        Skin
 
بهترین تدوین:
 
 
        BlacKkKlansman
        Bohemian Rhapsody
        The Favourite
        Green Book
        Vice
 
بهترین موسیقی متن اوریجینال:
 
 
        Black Panther
        BlacKkKlansman
        If Beale Street Could Talk
        Isle Of Dogs
        Mary Poppins Returns
 
بهترین مستند:
 
 
        Free Solo
        Hale County This Morning, This Evening
        Minding the Gap
        Of Fathers and Sons
        RBG
 
بهترین مستند کوتاه:
 
 
        Black Sheep
        End Game
        Lifeboat
        A Night at the Garden
        Period. End of Sentence.
 
بهترین فیلم خارجی‌ زبان:
 
 
        Capernaum (از لبنان)
        Cold War (از لهستان)
        Never Look Away (از آلمان)
        Roma (از مکزیک)
        Shoplifters (از ژاپن)
 
بهترین طراحی صحنه:
 
 
        Black Panther
        The Favourite
        First Man
        Mary Poppins Returns
        Roma
 
بهترین جلوه‌های ویژه:
 
 
        Avengers: Infinity War
        Christopher Robin
        First Man
        Ready Player One
        Solo: A Star Wars Story
 
بهترین فیلم‌برداری:
 
 
        The Favourite (رابی رایان)
        Never Look Away (کالب دشانل)
        Roma (آلفونسو کوارون)
        A Star Is Born (متی لیباتیک)
        Cold War (لوکاس زال)
 
بهترین گریم:
 
 
        Border
        Mary Queen of Scots
        Vice
 
بهترین انیمیشن:
 
 
        Incredibles 2
        Isle of Dogs
        Mirai
        Ralph Breaks the Internet
        Spider-Man: Into the Spider-Verse
 
بهترین فیلم نامه اقتباسی:
 
 
        A Star Is Born
        The Ballad of Buster Scruggs
        BlacKkKlansman
        If Beale Street Could Talk
        Can You Ever Forgive Me?
 
بهترین فیلم نامه اورجینال:
 
 
        The Favourite
        First Reformed
        Green Book
        Roma
        Vice
 
بهترین آهنگ اوریجینال:
 
 
        All the Stars از فیلم Black Panther
        I'll Fight از فیلم RBG
        The Place Where Lost Things Go از فیلم Mary Poppins Returns
        Shallow از فیلم A Star Is Born
        When a Cowboy Trades His Spurs for Wings از فیلم The Ballad of Buster Scruggs
 
مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره‌ی اسکار روز ۲۵ فوریه (بامداد دوشنبه ۶ اسفند) در لس آنجلس برگزار می‌شود.   
 
 
مطالب مرتبط
  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  • در غیر این صورت، « خبرنو » مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: